Elegantní řešení Vaší
energetické nezávislosti.

Aktuality

Úvod > Aktuality

Konec STOP-STAVU v Česku?

22.03.2011

Konec STOP-STAVU v Česku?

Ve čtvrtek 24.3.2011 proběhne tisková konference sdružení distributorů energií a ČEPS, na které by měl být oznámen termín zahájení připojování obnovitelných zdrojů k distribuční soustavě (více informací zde).
Pokud bude současný STOP-stav ukončen, prvním a nezbytným krokem vedoucím k realizaci Vaší fotovoltaické elektrárny (FVE) je získání stanoviska od distributora, které je vydáno na základě Vaší žádosti. Po uvolnění STOP-stavu lze očekávat velký zájem o připojení nových FVE. Z tohoto důvodu nabízíme nezávaznou pomoc s podáním Vaší žádosti bezprostředně po uvolnění Stop-stavu, aby Vaše žádost mohla být vyřízena v co nejkratším termínu. Včasné podání žádosti rovněž zvyšuje šanci získání kladného stanoviska v případě, že bude stanoven limit pro připojitelný výkon v roce 2011.

Doporučujeme následující postup:

 

  • Stáhnout a vyplnit žádost o připojení výrobny elektřiny: ČEZ-1, ČEZ-2, EON, PRE.
  • V těchto dokumentech vyplnit údaje o výrobci a předávacím místě a formulář podepsat.
  • Podepsané žádosti nascanovat a zaslat na naši adresu info@energyforever.cz, případně poštou na adresu sídla společnosti Energy ForEver s.r.o.
  • Vaše vyplněné žádosti zkontrolujeme a doplníme technické údaje o výrobně dle Vámi požadovaného výkonu. V případě potřeby Vás budeme kontaktovat.
  • Jakmile dojde k uvolnění STOP-stavu, Vaše žádosti předáme distributorovi. O tomto kroku Vás budeme informovat.
  • V případě potřeby budeme komunikovat s distributorem jako osoba oprávněná pro technické záležitosti.


Podání žádosti je zcela nezávazné jak vůči distributorovi, tak vůči společnosti Energy ForEver s.r.o. Tuto službu poskytujeme zdarma.

zpět

 
SMA Fronius IBC Regulus